• 0

Pet-Pet Elizabeth Hayvan Yakalığı Kedi Köpek No:7 12-18,5 cm 9 cm

Ücretsiz Kargo
Özellikler

Kodu
: 09.98.4968

İade
: 15 gün içinde

87,50TL(KDV Dahil)

1103
2
  • Ürün Açıklaması
  • Teslimat ve iade

Köpek Elizabeth Yakalığının Özellikleri;
* Elizabeth yakalık Amerikan bantlıdır (cırt cırtlı) kolayca takılıp çıkarılabilir.
* Koruyucu yakalık çift taraflı kullanılabilir...
* Çevresi koruyucu sentetik kumaş kaplıdır.
* Plastikten yapılmıştır, temizliği kolaydır, yıkanabilir veya silinebilir.
* Boyun Genişliği 12- 18,5 cm.
* Koni şeklindeki yakalığın yüksekliği 9 cmElizabeth Yakalığı Nedir? Ne İşe Yarar?


Halk arasında abajur, utanç konisi, operasyon yakalığı olarak da adlandırılan Elizabeth yakalık koni şeklinde boyunluktur. Genellikle plastikten yapılmakla birlikte kumaş ve şişme operasyon yakalığı çeşitleri de bulunmaktadır. Sıklıkla ameliyat sonrası, küçük cerrahi işlemler sonrası veya deri yaralanmaları sonrası kullanılmaktadır. Koruyucu yakalık iki şekilde fayda sağlar. Yara baş bölgesinde ise patileri ile kaşımasını önler. Yara gövdesinde veya bacağında ise yaraya ulaşıp dişlemesini ve yalamasını önler. Elizabeth yakalığı çok faydalı bir bakım-sağlık ürünüdür.

Elizabeth Yakalık Köpek İçin Neden Önemli?


Vücudunun bir bölgesinde oluşan bir yara söz konusu olduğunda köpekler bu bölgeyi yalama eğilimindedir. Bu durum yaranın iyileşmesini geciktireceği gibi bölgede enfeksiyonada yol açabilir. Bu koruyucu operasyon yakalığı ile köpeğin yarasına erişmesini ve yalamasını önleyerek yaranın hızla iyileşmesini sağlarsınız. Elizabet yakalığı ameliyat sonrası köpeğin dikişlerine ulaşmasını önlemek içinde kullanılır. Yakalık takılmaz ise dikişlerini açabilir ve üzücü sonuçlar yaşanabilir. Koruyucu köpek Elizabet yakalığı sayesinde operasyon yarasına ulaşmasını engellemiş olursunuz. Kısa sürede dikişleri kaynar ve yaranın enfekte olma ihtimali de ortadan kalkmış olur. Tüm bu sebepler ile sağlığını korumak amacıyla takılan Elizabeth yakalığı köpekler için önemlidir.

Elizabeth Yakalık Kaç Gün Kullanılmalı?


Koruyucu yakalığın kaç gün kullanılacağı yaranın türüne göre değişir. Eğer basit bir deri yaralanması ise iki üç gün ile 1 hafta arası bir sürede iyileşecektir. Ama bir ameliyat yarası ise en az 10 gün de dikiş yaraları kaynayacaktır. Enfekte bir yara söz konusu ise daha uzun sürecektir. Koruyucu yakalığı yara tam iyileşene kadar takmak gerekir. Bu sürenin kısa olabilmesi yakalığı asla çıkarmamanıza bağlıdır.

Köpeğimi Elizabeth Yakalığı İle Dışarı Çıkarabilirmiyim?


Koruyucu Elizabeth yakalıklar görüş alanını kısıtlayıcıdır. Aynı zamanda bir yerlere takılma ihtimali yüksektir. Denetiminizde olduğu sürece ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için yakalık ile dışarı çıkarabilirsiniz. Ancak yalnız olarak çıkmasına izin vermemelisiniz.

Elizabeth Boyunluk Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?


Köpekler hareketlerini kısıtlayan bu yakalığı takmayı pek sevmez. Bu nedenle özellikle seçeceğiniz koruyucu boyunluğun köpeğinizi rahatsız etmeyecek bir koruyucu yakalık çeşidi olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle görüş alanını fazla kısıtlamayan bir yakalık olması ve boyun bölgesinde tahrişe neden olmaması önemlidir. Boyutlarının köpeğinize uygun olması gerekir. Yakalığın yüksekliği köpeğinizin burun ucu ile aynı hizada veya bir kaç cm daha uzun olmalıdır. Kesinlikle burun ucu yakalıktan uzun olmamalıdır.

Elizabeth Yakalığı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Köpeğinize yakalığı yakarken 2 parmak kadar bir boşluk olacak şekilde ayarlanmalısınız. Yakalık köpeğin boynunu fazla sıkmamalı, rahatsız etmemeli ama kafasından geçip çıkmamalıdır. Yakalık takıldıktan sonra düzenli olarak kontrol edilmeli deride bir tahriş olup olmadığına bakılmalıdır. Eğer böyle bir durum söz konusu ise mutlaka veteriner hekime danışılmalıdır. Yakalığı taktığınız ilk gün mutlaka gözetim de tutmaya dikkat etmelisiniz. Çünkü bu yakalığı red edip çıkarmaya çalışacaktır. Kimi zaman yakalığı çıkarmaya çalışırken patisini sıkıştırabileceği için gözetim altında tutmanız önemlidir. Ama endişelenmeyin ve kesinlikle yakalığı çıkarmayın bir kaç saat içerisinde yakalığa alışacaktır.

Yakalığı taktığınız ilk günlerde kontrolsüz ce etraftaki eşyalara çarpabilir. Yakalık ile hareket etmeye alışıncaya kadar etraftaki bazı eşyaları kaldırmanız iyi olacaktır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konuda köpeğinizin yakalık ile yemek yerken kontrolüdür. Eğer genişliği uygun değilse geçici olarak mama kabını değiştirmez veya biraz yükseltmeniz gerekebilir.

Elizabeth yakalık kesinlikle çıkarılmamalıdır. Çünkü hekiminizin ayarladığı uygun şekilde tekrar takamayabilirsiniz bu durumda yarasına zarar verebilir.


Yorumlara buraya gelecek
Taksit seçenekleri buraya gelecek

Firmamız müşteri isteği doğrultusunda tüm kargo firmaları ile de gönderi yapmaktadır.

Ulaşımda ürünlere gelebilecek hasardan kargo şirketi sorumludur. Çiftlik Marketim, ürünlere zarar gelmeyecek şekilde paketleme yapmayı taahhüt eder.